5 wskazówek, jak maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo danych w małych firmach

Oprócz tego, że nie przynoszą zysków lub nie zarządzać te wykonane prawidłowo, innym zagrożeniem dla firmy fold up jest naruszenie danych lub kradzieży. Jest to czyn, który może doprowadzić do poważnych zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu firmy. Naruszeń danych doświadczają zarówno międzynarodowe firmy, jak i małe przedsiębiorstwa. Jednak te drugie są na nie bardziej narażone ze względu na minimalny wysiłek włożony w zabezpieczenie swoich danych. Kiedy dane firmy są niezabezpieczone i skradzione, ma to wpływ na firmę i jej klientów.

Dlatego też, jako właściciel firmy, musisz podjąć wszelkie środki ostrożności, aby dane Twojej firmy były bezpieczne. Zawsze traktuj bezpieczeństwo danych priorytetowo, podobnie jak budowanie swojej marki. To sprawi, że Twoja firma będzie wiarygodna, a tym samym zbuduje zaufanie między Tobą a Twoimi klientami.

Przyjrzyjmy się kilku praktycznym wskazówkom, jak sumiennie chronić dane firmowe przed złośliwymi atakami.

Edukuj swoich pracowników

Możesz myśleć, że jedynym sposobem, w jaki może dojść do kradzieży danych, jest bezpośrednie włamanie się do systemu przez cyberprzestępców. Czasami jednak może to być błąd pracownika, np. pobranie złośliwego oprogramowania lub utrata komputera czy urządzenia mobilnego. Dlatego pomocne byłoby informowanie pracowników o tym, jak obchodzić się z danymi firmy przy mniejszym ryzyku. Możesz nawet włączyć szkolenie na temat bezpieczeństwa danych do sesji wprowadzającej w firmie i zapewnić regularne aktualizacje na ten temat podczas kolejnych spotkań. Ponadto, zawsze sprawdzaj pracowników, aby zabezpieczyć się przed zagrożeniami wewnętrznymi.

Chroń komputery i sieci przed złośliwym oprogramowaniem

Złośliwe oprogramowanie to oprogramowanie zaprojektowane w celu złośliwego działania. Jeśli komputery i sieci nie są chronione przed takim oprogramowaniem, może ono spowodować masowe uszkodzenia danych, wpływając na działalność firmy. To złośliwe oprogramowanie może nawet działać na niezabezpieczonych maszynach bez Twojej wiedzy. Dlatego tak ważne jest, aby chronić swoje urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem. Oto kilka sposobów, aby to osiągnąć:

  • Zawsze włączaj zaporę sieciową, ponieważ wbudowana w routerze zapora sieciowa służy jako pierwszy mechanizm obrony przed złośliwym oprogramowaniem.
  • Zaopatrz się w zaawansowane oprogramowanie zabezpieczające, aby chronić swoje komputery i sieci, zwłaszcza te, które mają do czynienia z podejrzanymi witrynami i kradzieżą tożsamości.
  • Chroń się przed niechcianymi wiadomościami e-mail za pomocą oprogramowania antyspamowego; pomoże to ograniczyć niepotrzebne rozpraszanie uwagi pracowników.

Chroń swoje hasła

Zwracaj szczególną uwagę na swoje hasła i sposób ich używania. Łatwym sposobem na uzyskanie dostępu do danych biznesowych przez cyberprzestępców jest zdobycie Twoich haseł. Upewnij się, że w hasłach używasz złożonych znaków - kombinacji liter, cyfr i symboli. Upewnij się, że są one zawsze zaszyfrowane, gdy są używane. Częsta zmiana haseł również może pomóc. Nie musisz się martwić o zapamiętywanie wszystkich haseł lub podejmować ryzyka ich zapisywania; skorzystaj z menedżera haseł, który będzie je nadzorował.

Właściwa utylizacja danych

Sposób pozbywania się danych, które nie są już potrzebne, ma znaczenie. Chociaż możesz ich już więcej nie potrzebować, nadal są to poufne dane biznesowe, które nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Niektóre praktyki, takie jak formatowanie dysku twardego, ponowna instalacja systemu operacyjnego i usuwanie plików, nie gwarantują, że dane znikną; w większości przypadków można je jeszcze odzyskać za pomocą dostępnych narzędzi. Dlatego należy upewnić się, że Twój partner IT do usuwania danych używa narzędzi, które mogą wielokrotnie nadpisać dane, aby zapobiec ich ponownemu odzyskaniu.

Korzystaj z transferów plików i alternatyw WeTransfer

Wszystkie firmy dzielą się danymi między sobą w celu ułatwienia i zwiększenia wydajności pracy. Jeśli jednak nie zachowa się należytej ostrożności, może to posłużyć cyberprzestępcom jako środek do naruszenia danych. Stąd potrzeba niezawodnych narzędzi do udostępniania i przesyłania danych. Możesz użyć transferów plików i alternatyw WeTransfer, aby bezpiecznie dzielić się danymi ze współpracownikami. Są one proste i bardzo bezpieczne do przesyłania plików. WeTransfer opcje mogą skutecznie przechowywać duże pliki w chmurze i dać użytkownikowi łatwy dostęp w dowolnym momencie jest to potrzebne.

Wnioski

Właściciele firm muszą podwoić swoją czujność, aby zabezpieczyć dane swojej firmy w tym wieku technologii. Ponieważ większość firm przenosi swoje marki do przestrzeni internetowej, stają się one bardziej podatne na ataki cybernetyczne. Upewnij się, że podejmujesz istotne praktyczne kroki w celu zabezpieczenia danych swojej firmy. Podobnie, korzystaj z alternatyw WeTransfer, aby bezpiecznie udostępniać i przesyłać dane.

Story Page