Jak zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą bez ukończenia studiów wyższych

Dziś wielu posiadaczy dyplomów jest obciążonych długami studenckimi, a ich spłata zajmie im kilka długich lat. Nawet wtedy, ogromny odsetek tych absolwentów nie ma nawet pracy związanej z ich wykształceniem. To rodzi poważne pytanie - czy warto mieć wyższe wykształcenie? Rzeczy się zmieniają, a teraz jest to koniec globalizacji, jaką znamy.

Cóż, to zależy od tego, czego potrzebujesz dla swojej kariery. Możesz albo dostać pracę po ukończeniu studiów i polegać na małym, ale stałym strumieniu dochodów. Lub, można pominąć stopień i być przedsiębiorcą i zrobić kilka poważnych pieniędzy.

Zanim pójdziesz chilling i wybrać drugą ścieżkę, pozwól mi przedstawić fakty dla Ciebie. Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe - jest to wyzwanie, które będzie testować swoje granice.

Jednak jest też dobra wiadomość. Przydałby się dyplom, aby zostać lekarzem, prawnikiem, pilotem lub inżynierem - ale nie potrzebujesz go, aby zostać przedsiębiorcą. Chcesz poznać kilka wskazówek, jak podążać tą ścieżką kariery? Mam cię pod ręką - zanurzmy się w nich od razu.

Pracuj aż do skutku

Po pierwsze i najważniejsze: musisz pracować więcej niż wszyscy. Właśnie tak, KAŻDY. Często będziesz musiał pracować więcej niż 40 godzin tygodniowo. Ale pamiętaj, że twoja ciężka praca w końcu się opłaci dzięki nadchodzącemu boomowi produktywności.

Ogólna zasada brzmi: pracuj do momentu, aż skończysz zadanie na dany dzień. Nie powinieneś przerywać pracy po zakończeniu godzin pracy - zamiast tego pracuj do momentu wykonania zadania.

Spróbuj czegoś, co Ci się nie uda

Sukces nie jest dobrym nauczycielem - ale porażka tak. Jeśli nie masz odwagi, aby wyjść tam i spróbować czegoś ryzykownego, nie możesz być przedsiębiorcą. I kropka.

Przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces, często odnoszą porażki przy kilku pomysłach, zanim w końcu uda im się je zrealizować. Jeśli nie uda Ci się i zrezygnujesz przy pierwszej próbie, to, mój przyjacielu, robisz to źle. Pracuj dalej, próbuj dalej, walcz dalej, aż do skutku.

Zdobądź uznanie

Jeśli chcesz, aby ludzie podążali Twoim śladem, musisz rozpowszechnić swoje nazwisko. W tym celu musisz zbudować sieć - silną sieć powiązań z odpowiednimi ludźmi.

Nie unikaj pokazywania swojej pracy na spotkaniach. Rozmawiaj, komunikuj się i przekazuj informacje, aż wszyscy będą wiedzieć, o co Ci chodzi. Proszę, pomyśl o czterech filarach strategii cyfrowej i wyróżnij się na tle innych. Ale nie przesadzaj, proszę - nie chcesz w końcu wyglądać jak nieprofesjonalny dziwak.

Nawiąż kontakt z ludźmi, którzy mogliby pomóc Ci w realizacji Twojego ostatecznego celu i znajdź sposób, aby dać im coś w zamian.

Nie daj się ograniczyć przez swoje kwalifikacje

Łatwo jest się zdemotywować brakiem kwalifikacji z powodu presji społeczeństwa. Ale pamiętaj, że stopnie naukowe nie mają znaczenia, o ile zdobędziesz potrzebne informacje z innych źródeł.

Możesz również spróbować pracy jako freelancer. To może być dobry pomysł na osiągnięcie sukcesu, możesz zdecydować o swoich usługach i sposobie ich oferowania. Możesz stać się freelance pisarz medyczny do przekazywania nowych osiągnięć w dziedzinie medycyny do ogółu społeczeństwa.

Na przykład, stopień MBA dla inżynierów jest bez znaczenia, jeśli mogą one uzyskać odpowiednie wykształcenie z innych, tańszych warsztatów. Jak jesteś świadomy, MBA jest drogie i trudne stopień do uzyskania. Prawdopodobnie nie pomoże Ci on tak bardzo jak profesjonalne warsztaty.

Zrozum to: "Nigdy nie możesz wiedzieć wystarczająco dużo".

Jako aspirujący przedsiębiorca, nigdy nie możesz mieć "za dużo" wiedzy. Jeśli kiedykolwiek przestaniesz się uczyć, myśląc, że teraz wiesz wystarczająco dużo, to prawdopodobnie będzie to koniec twojej kwitnącej podróży.

Nigdy nie powinieneś przestać się uczyć. Przeczytaj każdą książkę, którą możesz znaleźć, która jest dla Ciebie istotna. Weź udział w każdym warsztacie, jaki znajdziesz. Weź udział w każdym seminarium, które może być pomocne. Dołącz do każdego spotkania, które może być pomocne dla Twojej bazy wiedzy.

Werdykt

"Nie potrzebujesz dyplomu, aby być przedsiębiorcą" - ten cytat jest rzeczywiście bardzo motywujący, ale może być również źle zinterpretowany. Możesz myśleć, że bycie przedsiębiorcą jest jak bycie lekarzem lub prawnikiem, ale to nieprawda.

Droga do przedsiębiorczości jest wyboista zarówno dla posiadaczy dyplomów, jak i osób nie będących absolwentami. Jednak z odpowiednim nastawieniem, wiedzą finansową i zestawem punktów krytycznych w głowie, możesz w końcu odnieść sukces.

Słowo końcowe

Ten artykuł jest Twoim krótkim przewodnikiem, który pomoże Ci wyruszyć w podróż do przedsiębiorczości. Chociaż wskazówki wymienione powyżej są przeznaczone dla osób, które nie mają stopnia naukowego, są one również prawdziwe dla posiadaczy stopnia.

Story Page