AI w opiece zdrowotnej: Wpływ tej rewolucji technologicznej

Branża opieki zdrowotnej wymaga pewnych realnych zmian. Począwszy od chorób przewlekłych, takich jak rak, metod radiologicznych i zarządzania ryzykiem, istnieją niezliczone możliwości, które zostały stworzone dzięki boomowi technologicznemu. Integracja AI w opiece zdrowotnej może sprawić, że najbardziej efektywne, dokładne i znaczące interwencje w opiece nad pacjentem.

W systemach opieki zdrowotnej codziennie tracony jest kluczowy czas i ogromne ilości funduszy.

Z powodu błędnej diagnozy choroby pojawiają się różne problemy, takie jak dodatkowe koszty badań, opóźnienia w planach leczenia i spadek wskaźnika przeżywalności pacjentów. Fałszywie pozytywne wyniki testów są również jedną z głównych przyczyn nieistotnych badań medycznych i terapii.

Dlatego AI ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjną analityką i medycznymi procedurami decyzyjnymi. Oczekuje się, że rynek AI w opiece medycznej wyniesie około 6,6 miliarda dolarów do końca 2021 roku. Techniki uczenia się AI są dokładniejsze i zapewniają precyzyjne wyniki poprzez szkolenie danych i wspomaganie człowieka w diagnozowaniu chorób, procesach opieki nad pacjentem i leczeniu.

Jak sztuczna inteligencja zmienia opiekę zdrowotną?

Branża opieki zdrowotnej i firmy technologiczne współpracują ze sobą w celu przekształcenia sektora opieki zdrowotnej za pomocą technologii sztucznej inteligencji. Komputery wspomagane przez AI są w stanie przetwarzać mnóstwo zbiorów danych dokładniej niż naukowcy i pracownicy służby zdrowia. Są również dobrze wyposażone, aby określić ukryte wzorce i przewidywania w celu precyzyjnej diagnozy, zapewniając najwyższe bezpieczeństwo życia pacjentów.

Sztuczna inteligencja wywiera pozytywny wpływ na branżę opieki zdrowotnej i ma potencjał ratowania życia pacjentów i zasobów. AI obiecuje również dokładne wyniki w badaniach i terapiach medycznych. Naukowcy pracują dzień i noc nad ulepszeniem procedur i standardów podejmowania decyzji, a także nad stworzeniem zautomatyzowanych narzędzi, które będą pomagać lekarzom w ich pracy.

Badania i innowacje AI w opiece zdrowotnej opierają się głównie na identyfikacji chorób i ich diagnozowaniu na wczesnym etapie. Algorytmy oparte na AI są wykorzystywane do oceny ludzkich kodów genetycznych (DNA) w celu diagnozowania chorób za pomocą aplikacji inteligentnych gadżetów. Takie aplikacje mają tendencję do określania i monitorowania problemów zdrowotnych, takich jak żółtaczka noworodków, funkcjonowanie płuc, nadciśnienie tętnicze i tętno za pomocą technologii sztucznej inteligencji.

Korzyści z zastosowania sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej

Błędna diagnoza i niewykryty stan zdrowia naraża życie pacjenta na ryzyko, a nawet czasami staje się przyczyną śmierci. Jednak AI obiecuje poprawę diagnozy i wykrywa podstawowe problemy zdrowotne. Rola AI jest godna uwagi we wspieraniu branży opieki zdrowotnej.

Asystent medyczny online

Cyfrowi asystenci medyczni pomagają pacjentom online na różne sposoby. Jednym ze sposobów jest to, że pacjent cierpiący na demencję jest wspomagany przy użyciu takiego rozwiązania poprzez wysyłanie mu przypomnień o przyjmowaniu przepisanych leków. Ponadto, wirtualny asystent zdrowia jest również dostarczanie pacjentowi ogólne wskazówki i recepty dotyczące warunków medycznych, jak również pomaga poprzez dostarczanie planów diety dla lepszego życia. Na podstawie historii medycznej pacjenta, asystent online może monitorować pacjenta zdalnie, a także umożliwia pracownikom służby zdrowia do zaangażowania się z pacjentami online i cyfrowych sklepów farmaceutycznych, aby wysłać przypomnienia do pacjentów do uzupełnienia lub odebrać recepty.

Boty do opieki medycznej

Zautomatyzowane boty są szeroko stosowane w opiece zdrowotnej. Głównie boty zdrowotne są wykorzystywane do angażowania pacjentów. Najczęściej boty zdrowotne są osadzone w aplikacji na smartfony, która ma tendencję do pomagania pacjentowi w czasie rzeczywistym poprzez interakcję z nim za pomocą wiadomości. Boty opieki zdrowotnej są zakodowane w taki sposób, że odpowiadają na pytania związane ze zdrowiem, a także pomaga pacjentowi poprzez dostarczanie informacji dotyczących natychmiastowego lekarstwa, jak również środków ostrożności.

  • Mają tendencję do uczenia się i kopiowania konwersji człowieka
  • Zdolne do wykrywania emocji w celu zaangażowania się z pacjentami.
  • Są osadzone z NLP technologii, jak również sentymentalnej analizy w skryptach czatu
  • Są całkiem zdolne do rozpoznawania obrazów, aby analizować odręczne recepty i kody kreskowe

Chirurgia robotyczna wspomagana przez SI

Rola AI w dziedzinie chirurgii. Przemysł zdrowotny składa się z 40 miliardów dolarów, które inwestują sterty funduszy w tworzenie robotów medycznych do najwyższej perfekcji. Roboty są zakodowane do analizy danych pacjenta, a także dokumentacji zdrowotnej przed operacją w celu pomocy chirurgów ludzkich podczas wykonywania operacji. Skraca to również o 21% czas pobytu pacjenta w szpitalu w celu powrotu do zdrowia. Z pomocą sztucznej inteligencji, operacje wspomagane przez roboty są określane jako minimalna inwazja, która ratuje pacjentów, leczących się z dużych cięć. Liczba udanych operacji wspomaganych przez roboty jest bez wątpienia obiecująca.

Pomoc medyczna w smartfonie

Innowacja aplikacji pomocy medycznej jest owocnym wynikiem technologii AI. Smartwatche, takie jak zegarek Apple, są w stanie sprawdzić poziom ciepła użytkownika, przeprowadzić badania elektrokardiograficzne i badania migotania przedsionków. Chipy i czujniki smartfonów napędzane przez AI są wykorzystywane do sprawdzania takich problemów zdrowotnych. Inteligentne okulary są również jednym z najlepszych wynalazków AI, w których mogą sprawdzać poziom potu i glukozy we krwi. Ponadto, próbki oddechu będą również sprawdzane, co pozwoli wykryć obecność komórek rakowych, a także problemy z sercem. Później, aparat smartfona będzie określał raka skóry poprzez skanowanie skóry przez kamerę.

Dokładna i terminowa diagnoza

Technologia AI jest uważana za zbawiciela życia. Ludzie czasami z powodu fałszywie pozytywnych testów i nieporozumień nie byli w stanie zdiagnozować rzeczywistej choroby, na którą pacjent ma tendencję do bycia podatnym, co niestety prowadzi do śmierci pacjenta z powodu błędnej diagnozy. Sztuczna technologia jest wykorzystywana do poprawy funkcjonowania tomografii komputerowej i zdjęć rentgenowskich w celu wykrycia podejrzanych cech w ciałach pacjentów cierpiących na różne rodzaje nowotworów. Pozwala to również pracownikom służby zdrowia na zdiagnozowanie choroby we wczesnym stadium, co może prowadzić do podjęcia właściwych prób i leczenia.

Oprogramowanie do weryfikacji tożsamości pacjenta

Z pomocą AI, firmy SaaS opracowały weryfikację tożsamości pacjentów w celu upewnienia się, że służba zdrowia zapewnia udogodnienia prawowitym pacjentom. Ponieważ liczba kradzieży tożsamości medycznej była coraz większa, a pacjenci, jak również centra ułatwień medycznych, były w obliczu wyzwań. Ze względu na podejrzane działania pacjenci nie byli uważani za godnych zaufania pracowników służby zdrowia. Dlatego oprogramowanie do weryfikacji Know Your Patient KYP jest najlepszym wynalazkiem, który dokładnie weryfikuje prawdziwą tożsamość pacjentów przed przyjęciem ich do służby, a dzięki rozwiązaniu AML, tacy pacjenci są również określani, którzy posiadają potencjalne ryzyko i znajdują się na globalnej liście sankcji, liście obserwacyjnej i liście PEP.

Wyzwania stojące przed służbą zdrowia w związku z innowacjami technologicznymi

Adaptacja

Jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się sektor opieki zdrowotnej, jest adaptacja. Opieka medyczna musi uświadomić sobie wartość i kluczowe korzyści płynące z AI, a ponadto musi zachęcać i informować swoich pracowników o potrzebie stosowania technologii AI i o tym, jak zmieni ona usługi zdrowotne.

Szkolenie lekarzy i pacjentów

Kolejnym problemem związanym z wprowadzeniem AI jest szkolenie pacjentów i pracowników służby zdrowia. Przyjęcie każdego rodzaju technologii jest wyzwaniem dla każdego, jak nie każdy może być łatwo podatne na pracę z maszynami i robotami. Pacjenci również nie czują się komfortowo i nie uważają robotów za godne zaufania. Dlatego też akceptacja jest jednym z głównych wyzwań związanych z zastosowaniem AI w opiece zdrowotnej.

Końcowe przemyślenia

Pojawienie się AI utorowało drogę do poprawy w wielu dziedzinach. Sztuczna inteligencja ma pozytywny wpływ na pracowników służby zdrowia i pacjentów w opiece medycznej. AI jest zdolna do normalizacji i analizy ogromnej ilości danych zdrowotnych, co pozwoli na precyzyjne i szybsze diagnozy, a także pomoże służbie zdrowia w różnych innych procedurach medycznych. Praca AI w opiece zdrowotnej jest nadal wyjątkowa i bez wątpienia nigdy nie zawiedzie sektora opieki zdrowotnej w przyszłości.

Story Page